Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] gasnący ksenon

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] gasnący ksenon

    tutaj jest często taniej niż na kurjerzy:
    Link

  • #2
    [O2] gasnący ksenon

    Mam problem z ksenonem. Octavia II z 2005 kombi 1,6 FSI. W czasie jazdy gaśnie lewy ksenon. Na wyświetlaczu info o przepalonej żarówce. Wyłączam i włączam światła mijania i lampa się zapala. Raz jest przez tydzień dobrze, a czasami gaśnie kilka razy dziennie. Może ktoś ma koncepcje co z tym można zrobić.

    Komentarz


    • #3
      A sprawdzałeś czy wszystkie połączenia/wtyczki są ok?
      Moja była "Czarnula" O2 (swap 2.0 FSI)
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33422

      Komentarz


      • #4
        Zobacz jeszcze na jaki kolor świeci ci ksenon. Jeśli jego barwa zaczyna wpadać w różową lub pomarańczowa to może to być też objaw kończącego się życia danego palnika ksenonowego.
        Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez maxpaynemm
          to może to być też objaw kończącego się życia danego palnika ksenonowego.
          Napewno żarnik wymień go a njlepiej dwa razem i będzie po sprawie
          Wiem bo to przerabiałem
          wocek

          Komentarz


          • #6
            Re: gasnący ksenon

            Zamieszczone przez dużylipek
            Mam problem z ksenonem. Octavia II z 2005 kombi 1,6 FSI. W czasie jazdy gaśnie lewy ksenon. Na wyświetlaczu info o przepalonej żarówce. Wyłączam i włączam światła mijania i lampa się zapala. Raz jest przez tydzień dobrze, a czasami gaśnie kilka razy dziennie. Może ktoś ma koncepcje co z tym można zrobić.
            [quote="dużylipek"] Mam ten sam problem. Od pewnego czasu próbuje umówić się do ASO (gwarancja) ale żadko mozna złapać elektryka a sprawa ciągnie się od wiosny. żarniki świecą tą samą barwą. Podejrzewam spadek napięcia. Słyszałem już o próbie zmianie programu ale myśłę że nie jest to tego przyczyna. Czekam zatem na jakieś sugestie..Sądzę że bez wnikliwej analizy się nie obędzie. Po podłączeniu do komputera ASo stwierdziło że żaden błąd się nie pojawił. Czy im wierzyć..
            slawko007

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez dużylipek
              Może ktoś ma koncepcje co z tym można zrobić
              Jeżeli wszystkie styki (sprawdź te na zewnątrz lampy i te od przetwornicy) są ok i obie lampy mają tą samą (białą) barwę świecenia, to może być przetwornica. Miałem podobne objawy. Wymieniłem przetwornicę i jest ok.
              Perfect Service by DGW

              Komentarz


              • #8
                Przeniesione z powielonego tematu

                Zamieszczone przez foltys
                W czasie jazdy wyłącza mi się lewa lampa po wyłączeniu i włączeniu lampa działa ponownie czy może ktoś pomóc co z tym zrobić?
                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                Komentarz


                • #9
                  Odgrzeję kotleta.

                  Miesiąc temu dołożyłem zenony - lampy używane, przetwornice używane, palniki nowe - podobno oryginalne.

                  Wszystko było pięknie ładnie, aż dwa/trzy tygodnie temu lewa lampa nie zaczęła udawać stroboskop.
                  :arrow: "Zamieniłem" lampy miejscami, gdyż sądziłem, że przewód któryś jest uszkodzony stąd takie cyrki - problem "szedł" za lampą.
                  :arrow: Zamieniłem miejscami palniki, podejrzewając, że "nowe oryginalne palniki" nie są wcale takie "nowe i oryginalne" - problem pozostał.
                  :arrow: Zamieniłem przetwornice (razem z przewodem) i problem "zniknął" tzn. pojawił się na drugiej lampie - niewiele myśląc, otworzyłem swój magiczny kuferek i wygrzebałem z niego inną przetwornicę (również używaną) - problem zniknął.

                  Do czasu....

                  Dziś lampa w której wymieniłem przetwornicę ponownie zaczęła udawać stroboskop. :roll:

                  Pytanie - co do ..uja wafla :evil: jest przyczyną, że przetwornica kończy żywot po około 3 tygodniach eksploatacji :?:

                  BTW. Czy przetwornica Opla (5DV 009-720) może być używana zamiast przetwornicy VW (5DV 009-610) :?:
                  Pozdrawiam,
                  Grzesiek


                  Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                  Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                  Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X